Witam - Pakulek.

Napisz kilka zdań o sobie i swoich podopiecznych w akwarium

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Pakulek
Posty: 24
Rejestracja: 1 maja 2016, o 12:26

Witam - Pakulek.

Post autor: Pakulek »

Cześć.
Akwarystyką pasjonuję się od lat 80/90. Przez ostatnie 15 lat miałem miałem różne baniaki i różne obsady. Między innymi trzymałem pyszczakami. Moim konikiem było jednak 200l akwarium holenderskie ( nawet ładne było). Ostatnie 3-4 miesiące zabrałem się za gromadzenie dorosłych zbrojników ( kundelków). Powstał niezły harem w moim 200l akwa. Aktualnie mam 3 samce ( 9-10cm) oraz 5 samic ( 8 do 13 cm). Ryby zaczęły się mnożyć. Założyłem kotnik 25l, gdzie przekładam inkubator wraz z ikrą i opiekunem. Młode rosną, a gdy osiągną odpowiedni rozmiar trafiają do zaprzyjaźnionego sklepu zoologicznego, gdzie w zamian dostaję karmy :).
Jednak kundelek to nie to. Raczej nie ma z czego być dumnym. To nawet w zapuszczonym baniaku się wytrze :)

Tak wiec wpadłem na plan, aby zająć się czymś bardziej szlachetnym i wymagającym większej uwagi i staranności. Wybór padł na L183 i L201. Tak więc zamówiłem dzikusy L201 6cm - 8 szt, L183 6 cm - 4 szt i czekam. Ryby zawitają do mnie w ciągu 2-3 dni. Sprzęt dodatkowy też zamówiony. Teraz mam czas aby zorganizować dla nich odpowiednie środowisko i warunki, dlatego też zawitałem na Wasze forum.
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do Waszej społeczności serdecznie, a w nowo napisanym temacie udzielicie konkretnych porad.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Dariusz

klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Re: Witam - Pakulek.

Post autor: klawisz »

Jeśli chcesz oba gatunki trzymać w jednym akwarium to zły pomysł. Dlaczego; L 183 jest typowym roślinożercom a L 201 jest zbrojnikiem z dietą mięsną. Nie jesteś w stanie zapewnić zbilansowej diety dla tych dwóch gatunków. W/g mnie dieta mięsna może zaszkodzić L 183. Zastanów się jeszcze nad obsadą a zwłaszcza poczytaj na temat diet rybek.

Topic Author
Pakulek
Posty: 24
Rejestracja: 1 maja 2016, o 12:26

Re: Witam - Pakulek.

Post autor: Pakulek »

L183 miały być tylko na dokładkę. Ale jeśli nie da się pogodzić ich diety, to zostaną tylko L201. Póki co :)
ODPOWIEDZ