Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Raffy14
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, o 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: Raffy14 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Kwiatek pisze:Jak te 3 filtry faktycznie są w akwa 60l to współczuje tym rybom
Współczujesz im czystej pozbawionej amoniaku i no2 wody, czy jak? ;) Tak jak napisałem, kaskada i kubełkowy dmuchają pod powierzchnią wiec maja bardzo niskie znaczenie przy karmieniu jednak. Największy ruch robi głowica 1500l, skręcona ale jednak robi swoje. A zebry lubią ciepło, w cieplejszej wodzie wiadomo co się dzieje z tlenem. Może zamiast bezsensownego współczucia, jakaś rada? Wywalić głowicę, cokolwiek? Zastąpić ją czymś innym? Mniejszą z rozproszeniem wody ku powierzchni? Albo dać se spokój i zostawić kaskadę z kubełkowym?

Ta jedna sztuka, od samego początku nie rosła, podczas gdy pozostałe zrobiły się 2x większe, raczej jakaś wada, słabszy osobnik czy coś. 60l wiadome, przejściowe ;) mam bardzo duże możliwości co do akwariów. Dokupiłem 2 sztuki, kwarantannują i obecnie stadko będzie liczyć 11szt., a co dalej - czas pokaże ;)

cichy24pl
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2017, o 22:22
Lokalizacja: Skrzyszów, Śląsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: cichy24pl »

a może jakiś karmik jak dla krewetek. Wyłączysz głowice wrzucisz im tam karmę i włączysz.

cichy24pl
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2017, o 22:22
Lokalizacja: Skrzyszów, Śląsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: cichy24pl »

Współczujesz im czystej pozbawionej amoniaku i no2 wody, czy jak
A badasz poziom???
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: Kwiatek »

Współczuje im życia w pralce jak lubisz tak czystą wodę podłącz tam eheima 2080 tylko żeby szyby nie wypchnęło to że jedna ryba jest o połowę mniejsza od pozostałych wynika ewidentnie z wady jaką ryba posiada dlatego nie rośnie.Ja bym wyłączał filtry na czas karmienia kolega z forum sprzedaje takie wynalazki gdzie po wciśnięciu przycisku zostaje wyłączone wszystko co jest podłączone pod to urządzenie z tego co pamiętam na 10-15min po tym czasie samo załącza urządzenia.
15xL46

Topic Author
Raffy14
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, o 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: Raffy14 »

Parametry mierzę, wyczulony na tym punkcie jestem ;)

Heh, jednego filtra nie załącze im ze względu na możliwość awarii ;) I wtedy cała obsada do kasacji, o czym wspomniałem wcześniej. Wolę mieć jakiś zapas, więc mam 2 biologie i jeden mechanik. Czytałem o zebrach, napisali ze lubią spory ruch wody, w akwarium nie ma jakiejś mocnej pralki. Zwyczajnie woda jest obmywana wszędzie, tyle ze z karmieniem problem bo granulki wpadają pod gąbkę albo przyssają do gąbek.

Teraz to już mam mętlik ;) Wyłączać filtrów raczej nie będę, bo tak jak zostało powiedziane - zebry tak szybko nie żerują.

Zmniejszę ruch wody, możliwe ze usunę jeden z filtrów albo znacznie go przerobię. Dzięki wszystkim za opinie.
Awatar użytkownika

arturzgutka
Posty: 74
Rejestracja: 6 maja 2016, o 18:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: arturzgutka »

11szt w 60l...spore ryzyko, koledze poleciało kilka sztuk na raz jak trzymał w 56l
Jak masz możliwości na większe akwa to zrób to...wyobraź to sobie jak Jesteś na wyjeździe i z przyczyn pogodowych nie masz prądu...
Całe stado leci
Kwiatek ma Zaufanego człowieka który szybko mu podłącza agregat :)
ja mam 18szt w 260 ale jest to akwa ogólne z innymi rybami, i też się martwię jak prądu czasem nie ma...
podłączone mam 2 eheimy które dmuchają po 1100l, jedna deszczownia idzie po powierzchni a druga robi nurt wody, nie mam problemu z zassysaniem pokarmu przez prefiltry, wszystko co ma spaść to spada na dno :)
L-ki na sprzedaż które posiadam : L46 L114 L015 L200 L200HF L201 L129 L007 L103 LDA031

Topic Author
Raffy14
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, o 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: Raffy14 »

U mnie matka ogarnia morskie, holendra i to te akwarium z zebrami dla niej to pestka ;) Tu gdzie mieszkam, brak prądu nigdy nie występuje a jak się zdarzało, raz na 5lat to góra godzina... no, ale nic nie wiadomo ;) O zebry się nie martwię, bardziej o rafę ze sps-ami ;) U mnie to mniej możliwy brak prądu, ale awarie filtrów się zdarzały i miałem już kiedyś przykrą historię, dlatego u zebr pracują trzy...

Poleciało mu przez brak prądu, czy wybuchła jakaś agresja?

Przewiduję dla nich 160l (100x40x40) no ale narazie to małe ;)
Awatar użytkownika

arturzgutka
Posty: 74
Rejestracja: 6 maja 2016, o 18:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: arturzgutka »

Poleciały Mu przez odpadający syf z filtra wewnętrznego i zapewne skok no2
L-ki na sprzedaż które posiadam : L46 L114 L015 L200 L200HF L201 L129 L007 L103 LDA031

cichy24pl
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2017, o 22:22
Lokalizacja: Skrzyszów, Śląsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: cichy24pl »

A czy zjadą cały pokarm? Jeśli znika to zjadają a nie widzisz. Chyba ze wszystko ląduje w filtrze. Moje L201 żerują tylko w nocy. Poobserwuj.

Filtracja ok, czyli kubeł + kaskada. Ale po co taka mocna turbina? Wiem, że potrzebują ruch wody, ale chyba była by lepsza słabsza na te akwarium.

A może spróbujesz tu popytać: https://www.zebrapleco.com/forum/index.php

Ogólnie gratuluję. A może jakieś zdjęcia? Bo tak piszemy na sucho.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, o 08:22 przez cichy24pl, łącznie zmieniany 1 raz.

rad-hc
Posty: 39
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:45
Lokalizacja: Starogard Gdański

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: rad-hc »

Witam. Za biologię robi kubeł i kaskada ,czyli można wyłaczyć głowicę turbo na 30 minut nawet i niepowinno byc broblemu . W tym czasie ryby powinny spokojnie się najeść , w naturze nie takie prądy one mają dla tego posiadają" przyssawki" aby mogły się utrzymać ;) .Dodajesz jakies tabletki?
Ciekaw jestem z zamontowaniem jak u krewetek szklanej miski w podłożu w spokojnym miejscu.

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: adams2121 »

Ja bym wyłączył i się nie przejmował . Tyle że akwarium ze 130/60/35h postawił i wtedy te filtry mają rację bytu. I ryby zadowolone .
U mnie w prądzie wody 10000 l siedzą sturisomy z woreczkiem świeżym .

Twoje szkło na krewetki bardziej się nadaje - nie odbierz tego negatywnie ani krytycznie .
Sam jestem fanem nadfiltracji - ryby mają wtedy inna kondycję
ODPOWIEDZ