Filtry RO

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Filtry RO

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

A tam podejdź życiowo - zdemontuj wannę bo po co się myć - ryby ważniejsze :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Filtry RO

Post autor: Kwiatek »

O i to jest najleprze rozwiązanie :D
15xL46
Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Filtry RO

Post autor: Lordam »

Nie no póki co nie ( boje się że dostanę eksmisję od kobiety i rodziców :ugeek: )
I tak już co któryś dzień słyszę " No jak nie wiesz gdzie postawić akwarium? przecież łóżko nie musi być rozłożone :D" także wiecie Panowie postaram się to zrobić humanitarnie :D
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Filtry RO

Post autor: Olgierd »

szot pisze:
Olgierd pisze:Filtr RO nie musi być zamontowany na stałe. Bez problemu można go zamontować do końcówki węża prysznicowego na noc, nazbierać wody i rano odłączyć.
Takie zabawy wcześniej czy pózniej doprowadzą do uszkodzenia membrany i wcześniej czy pozniej woda wyleje się z membrany a ktoś powie ja zatykam węże tak niby OK ale wcześniej czy pózniej zle zatkasz lub zapomnisz i wtedy będzie kupował następną ;) Ja osobiście też odradzam takie prowizorki :D '' Zrób coś raz dobrze'' ;)
Ja tak robię od około 13 lat(nie mam potrzeby stałego montażu filtra RO). I dopiero "kończę" drugą membranę, gdyż przewodność wody skoczyła aż do 80 mikrosimensów. ;)
Jeżeli stosuje się zaworek na dojściu do filtra i się go zamknie nie ma fizycznej możliwości by komora z membraną została opróżniona z wody.

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Filtry RO

Post autor: szot »

Olgierd pisze:
szot pisze:
Olgierd pisze:Filtr RO nie musi być zamontowany na stałe. Bez problemu można go zamontować do końcówki węża prysznicowego na noc, nazbierać wody i rano odłączyć.
Takie zabawy wcześniej czy pózniej doprowadzą do uszkodzenia membrany i wcześniej czy pozniej woda wyleje się z membrany a ktoś powie ja zatykam węże tak niby OK ale wcześniej czy pózniej zle zatkasz lub zapomnisz i wtedy będzie kupował następną ;) Ja osobiście też odradzam takie prowizorki :D '' Zrób coś raz dobrze'' ;)
Ja tak robię od około 13 lat(nie mam potrzeby stałego montażu filtra RO). I dopiero "kończę" drugą membranę, gdyż przewodność wody skoczyła aż do 80 mikrosimensów. ;)
Jeżeli stosuje się zaworek na dojściu do filtra i się go zamknie nie ma fizycznej możliwości by komora z membraną została opróżniona z wody.
Teraz już więcej wyjaśniłeś jak zrobić aby nie uszkodzić membrany ale było tak od razu pisać i wszystko byłoby jasne ;) a może jeszcze tylko dodam że wąż od prysznica lepiej aby był w wannie /bo czasem trafiają są słabszej jakości i można zalać mieszkanie/

Oczywiście dobrze jak gdzieś na stałe zamontujesz jest to wygodniejsze /np. koło spłuczki itp./ a podłączenia i są wężykami a i zawsze możesz bańkę lub inny zbiornik wstawić do wanny aby nagromadzić wodę i nie zalejesz domu. ;)

pakosia
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2019, o 11:23

Filtry RO

Post autor: pakosia »

W jaki sposób prawidłowo wykorzystywać wodę z filtra RO? Chodzi mi konkretnie o wodę, która wychodzi z filtra do użytku domowego, takiego jak tutaj https://www.oriontecdladomu.pl/. Czy powinnam brać wodę sprzed filtru jonizującego, czy wodę już ostatecznie przefiltrowaną?
ODPOWIEDZ