L46 H.Zebra

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

L46 H.Zebra

Post autor: yahu »

Hej
Jak zwykle przy większych porządkach odłowiłem moje zeberki.
Z wszystkich zbrojników jakie mam zebry są jakby najbardziej 'posłuszne " przy wyłapywaniu.
Najbardziej szalone i wierzgające L260 i L134...ale nie o nich chciałem napisać

Otóż odłowiłem prawie wszystkie ,jedna szt(prawdopodobnie samiec) nie chciał opuścić groty więc go nie zmuszałem.
Mam ich 7 szt najmniesza 6,5 cm i największy samiec 8 cm.

Samiec
Obrazek

Samica
Obrazek

Zbytnio im sie nie przyglądałem,bo chciałem je wpuścić do akwarium żeby za długo nie siedziały w chłodnej wodzie.
Stwierdzam ,że u nich jakoś cięzko mi na pierwszy rzut oka ocenić płeć...może tylko ja tak mam ;)

Obrazek

Na fotkach jest 6 szt..7 szt w grocie.Wygląda raczej na 100% ,że mam 2 samice i 2 samce .
Wśród tych pozostałych 4 szt raaaczej jest napewno samiec.Nie widać za bardzo odrostków na płetwach ani wąsów.
Chyba przy 7-7,5 cm powinno być coś widać???

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Te 2 szt ??Ta druga moze samica?Jezeli tak to pokuszę sie o to że mogę mieć conajmniej 3 samice...za jakiś czas ponowna sesja
Obrazek
Obrazek

Zebra należy do małych osobników ,więc z automatu cięzko w 100% określić płeć

Obrazek
Obrazek

Zrobiłem fotki przy okazji porządków, może ktoś rozpozna płeć.Ja mam swoje typy
Ponad rok temu ,iały jakieś 2-3 tarła i narazie nic,wtedy były bardzo małe.Jedna samica dosyc mocna okrągła,moze cos jesienią bujną?
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: L46 H.Zebra

Post autor: Kwiatek »

Ja mam podobnie z rozpoznaniem płci nie jest tak widoczna szczota na ogonie jak u 134 i 201
15xL46

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L46 H.Zebra

Post autor: Bratko »

Yahu maim zdaniem masz bardzo słaby układ płci ponieważ ze zdjęć wynika że masz 4 lub 5 samic i jednego samca . Potrzeba Ci samców bo wielkie "G" będziesz miał
Awatar użytkownika

Topic Author
yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L46 H.Zebra

Post autor: yahu »

Heeja...Dominik ,mam na bank 2 samce.Jeden był w grocie a drugi na fotkach ( ten w grocie to tez w sumie na zasadzie domysłu,bo zaklinował się ostro)
Co do samic,po obejrzeniu większej ilości zdjęc myślę że 3 samice są na pewno.
Pozostają 2 rybki które jak narazie mogłyby sie kwalifikować jako samice...ale moze jeszcze z 0,5-1 cm.
Ten jeden ma 8 cm i to 100% samiec ,zresztą widać.Szkoda że tego z groty nie widziałem,miałbym porównaie dwóch samców.
Może jeden samiec by się przydał,przy założeniu że mam 5 samic.2+5 tez nie jest źle.

Muszę gdzieś wyszarpać samca w dobrej cenie.Dam szanse niektórym zeberkom ,aby jeszcze podrosły i wtedy będe miał jasność z płcią.
Z drugiej strony lepiej mieć 5 samic niz 5 samców,zresztą wiesz jak jest samicami .Czy to L46 czy 134...czy inne-zawsze poszukiwane i w cenie:)
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: L46 H.Zebra

Post autor: Kwiatek »

Oj samice zawsze w cenie to fakt :D
15xL46

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L46 H.Zebra

Post autor: Bratko »

Jak nie będziesz miał wartościowego samca to te 5 samiczek tylko będą pływać w akwarium , po to jest segregacja ryb . Zebry to odmienny gatunek wszyscy co się chwalą że doprowadzili zebry do tarła i uważają się super hodowcami mieli po prostu szczęście że ryby się dobrały . Możesz mieć 10 samic i 10 samców i nic z tego nie wyjdzie , a możesz mieć 3 samce i samiczkę i będziesz miał tarło na które tak wielu kolegów czeka . Takie są zebry , właśnie dlatego uważa się że powinno zebry kupować młode żeby się razem wychowywały i wtedy jest spora szansa że się dobiorą . Nie mam czasu żeby więcej się rozpisywać ale tak jest z większością Hypancistrusów i to że ktoś ma sporą ilość samic nie oznacza że dwa czy trzy samce się na nie rzucą
Awatar użytkownika

Topic Author
yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L46 H.Zebra

Post autor: yahu »

Ja tarła miałem ,tylko że było to jakiś czas temu ,więc coś tam sie dobrało.Mam wrazenie że samiec wtedy wycierał naprzemiennie 2 samice.
W sumie to i tak miałem coś dokupić z zeberek ,więc pewnie bede czegoś szukał.Muszę sie tylko upewnić czy mam 2 czy 3 samce.
Z tych fotek widać, że raczej mam te 4 do 5 samic.Szkoda że ta jedna zeberka została w grocie bym miał w miarę jasność co mam.
Jak sie upewnię na 100% wtedy myślę ze jakiegoś ogiera ,albo coś z 6 cm dokupię,niech dorasta...może sie coś trafi ;)

-- 17 paź 2015, o 16:03 --

Dziś dzień porządkowy w "zeberkowym" w końcu mogłem pstryknąc fotki całej mojej grupce,7 szt.
Wychodzi że mam 2 samce i 4 samice i ostatnia wciąż mam dylemat..ale o tym dalej....
Jakby ktos z fotek zauważył coś innego to prosze napisać.
Jakie macie układy u swoich zeberek?
Raczej skłaniam sie do kupienia dorosłego samca.

Na pierwszy rzut pierwsza parka:
Obrazek
Samica
Obrazek
Samiec
Obrazek
Ten sam samczyk
Obrazek

Druga parka:
Obrazek
Samiec
Obrazek
Samica
Obrazek

Pozostałe 3 sztuki..,2 szt na 100% samice trzecia i tu pytanie..
Obrazek

Tu 2 samice
Obrazek
Obrazek

Tu ta po lewej jedynie mnie zastanawia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu na reku własnie ta trzecia,dopiero na fotce zauważyłem delikatne włoski na płetwach
Obrazek
Nie wiem czy to moze być wyznacznikiem,aż tak pewny tez nie jestem.
Co sądzicie?

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: L46 H.Zebra

Post autor: szot »

Janusz ja się mogę mylić ale z tych fotek to obstawiał bym też jako samiczkę a te włoski na płetwach delikate to porównaj z inna samiczką. ;)
Awatar użytkownika

Topic Author
yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L46 H.Zebra

Post autor: yahu »

Janusz,jak je miałem wyciągnięte z akwarium to wyglądało na 5 samic,dopiero ta fotka mnie trochę zaciekawiła.
Zakładając ze mam 2 samce, to za mało do 5 samic.Musze dokupić samcorka.

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: L46 H.Zebra

Post autor: szot »

yahu pisze:Janusz,jak je miałem wyciągnięte z akwarium to wyglądało na 5 samic,dopiero ta fotka mnie trochę zaciekawiła.
Zakładając ze mam 2 samce, to za mało do 5 samic.Musze dokupić samcorka.
Janusz ja dobierałem pary z większej grupy i jak już miałem pewność który samiec i która samica podeszła do tarła to lądowała do oddzielnego akwa i tam pozostaje do końca (tylko sama parka)
Jak widać u Ciebie nie masz pewności co do pewnej parki którą mógłbyś oddzielić(jako pewną parę) jak to zrobisz to wtedy konieczny będzie 3 samiec. ;)
ODPOWIEDZ